Rodzice (prawie) zawsze mają dobre intencje. Wszystko co dla nas robią wynika z miłości. Nie zmienia to faktu, że wiele razy mogą nas ranić.
A przy okazji wdrukować w nas podświadome Programy i Przekonania.

Jakie Przekonanie dostaje w spadku dziecko , kiedy słyszy takie pytanie❓


📌
Nie jestem wystarczająco dobra/ry . – w pracy, w domu, w relacji, w przyjaźni, w sporcie itd. 
Często podczas tych rozmów, można usłyszeć jeszcze: A co dostała Ania❓ albo – Zobacz jakie dobre oceny ma Iza ❗️

❤️Intencja rodzica: motywacja do nauki .  

⚓️ Rezultat:

Kotwica Jestem beznadziejna/ny ( dziecko rozumie to po swojemu i warunkuje : jak się dobrze uczę to wiem, że mama/tata mnie kocha).


Przekonanie: Nie jestem wystarczająco dobra/ry nie jest ewidentne, często siedzi schowane pod płaszczykiem masek i przebrań. 

Niestety w przypadku niektórych rodziców, ta wysoko podniesiona poprzeczka się nie kończy. Jak dziecko przynosi 5 to jest pytanie a czemu nie 6❓ Ta gra nie ma końca.


Kiedy w dzieciństwie nie dostajemy uznania i wsparcia, że 4 też jest ok, to zaczyna się emocjonalna huśtawka.
Jeśli nie usłyszymy , że 1 też jest ok i może darzyć się każdemu to nasiąkamy kolejnym programem – nie wolno mi się potknąć, nie mogę popełnić błędu.

Rodzice nadają dziecku ram , normy społeczne, jednak kiedy wchodzimy w dorosłość sami decydujemy o swoim życiu. 
Ale czy na pewno❓ Idąc do pracy, zakładając rodzinę – z założenia powinnismy być proaktywni i wewnątrzsterowni. Jednak wiele razy tak nie jest.

Dlaczego ❓Bo Samoograniczające Przekonania siedzą w nas głęboko i sterują naszym życiem.

Szefowie czy partnerzy często reprezentują naszych rodziców – po co❓ Aby się z tym skontaktować, aby wyciągnąć na światło dzienne głęboko schowane przekonanie i je uwolnić. 
To droga do wolności.

🆘
Moja klientka :  


– Jestem na skraju wyczerpania, mój szef jest wiecznie niezadowolony, cokolwiek zrobię i tak się do czegoś doczepi. Staję na rzęsach , dopieszczam wszystkie detale i tak jest żle. Od roku prawie nie śpię, nie dam rady dłużej. 
– A jaki był Twój tata ❓ 
– O matko❗️ Jeszcze gorszy.

Jak miałam 7 lat i poszłam do szkoły to powiedział mi, że nie istnieją inne oceny niż 5tki. I pamietam moją pierwszą 2 , to tak bardzo się bałam się przyznać, że aż dostałam 40 stopni gorączki. Ta choroba to była chwilowa ulga i odroczenie tego co takie trudne.

Szok❗️ I teraz widzę mój kolejny schemat – Kiedy życie stawia mi trudne rzeczy na drodze – decyzje, wyzwania – to uciekam w chorobę, to moja wymówka.

Tak właśnie może wyglądać głębsza praca nad Przekonaniami. Kiedy dokopujemy się do tego pod spodem ,to jest szansa na wyciągnięcie tego na światło dzienne. I to jest moment ,kiedy Twoje myśli , emocje i Przekonania tracą swoją moc. Bo są już uświadomione i możesz nimi zarządzić. 

Chcesz poznać i usunąć swoje blokujące przekonania❓ Rozwinąć skrzydła ❓🦅

Napisz do mnie lub zadzwoń ☎️ A jeśli czujesz, że to już czas, zapisz się na sesję TUTAJ

Tatiana♥️ #Bezkijawtyłku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *